Rus kadınları nasıl ve nerede zengin yabancı koca buluyor?

Rus kadınları nerede ve nasıl zengin yabancı koca buluyor?

Nüfusun çoğunluğunu kadınların oluşturduğu Rusya’da, erkekler arasındaki alkolizm vb. sorunlar da eklenince “koca bulma sıkıntısı” çeken kadınların birçoğu yabancı erkeklere bel bağlıyor.” Novıye İzvestiya gazetesi, artan Rus-yabancı evliliklerine ve Rusya’daki kadınların “zengin koca bulma arayışlarına” dikkat çekti. Yazının başlığı, “Rus kadınları nerede ve nasıl yabancı koca arıyor?” Türkler yabancı damatlar sıramasında kaçıncı?

Slav kadınların “güzelliklerinin yanı sıra, akıllı ve hamarat oldukları” belirtilen haberde, Rus kadınlarla evlenmek isteyen yabancı erkeklerin sayısının giderek arttığına işaret ediliyor. Resmi kayıtlara göre, Moskova’daki evliliklerin üçte birini Rusya vatandaşlarıyla yabancı ülke vatandaşlarının evlilikleri oluşturuyor. Rusya vatandaşı kadınlarla evlenen yabancı erkeklerin başında ABD’liler geliyor. İkinci sırada Türkler ve Suriyeliler var.

Haberde “yabancı koca bulmanın yolları” da sıralanıyor: “En kolay yol, interneteki ücretsiz tanışma siteleri. Ücretli hizmetler ikiye ayrılıyor. Bazı sitelerde, ücretsiz ilan verilirken, eş arayan yabancıların ilanları okuyabilmek için ayda 100-200 dolar abonelik ücreti ödemesi gerekiyor. Bazı sitelerse her iki taraftan da para alıyor. Kızlar için bu ücret genelde ayda 500-2000 ruble arasında değişiyor.

Diğer bir yol da uluslararası evlilik ajanslarına başvurmak. Bu yol sitelerden daha garanti. Ajanslar 45 yaş üstü kadınların başvurularını, “bu yaştan sonra yabancı koca bulmanın çok zor olduğu” gerekçesiyle kabul etmiyor. Ajanslara ödenen para en az 500 dolar.

Hukuksal açıdan en zor evliliklerinin Arap-islam ülkelerinin vatandaşlarıyla yapılan evlilikler olduğu kabul ediliyor. Buralarda boşanmalar Kuran’a göre yapılıyor. Erkeğin karısından boşanması için, üç kez ‘Sen benim karım değilsin’ dermesi yeterli.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: